Uzzīmē man pastkarti

Foto: Spīgana

Ar ziloņiem vien Kni varēšana nebeidzas, tāpēc nākamajā dienā pēc slepenās ziloņizstādes atklāšanas Kni rīkoja pastkartīšu zīmēšanas meistarklasi bērniem Kalnciema ielā.

Tas bija neierasti agrs sestdienas rīts, bet pasākums bija tik jauks, ka itin nemaz nenācās nožēlot siltas gultas pamešanu. Un vispār jau pastkartes man ir dikti mīļa nodarbe – es jau gadu diezgan aktīvi sūtu pastkartes iekš Postcrossing un katru rītu ar nepacietību aizteku līdz pastkastītei cerībā tur atkal atrast kaut ko burvīgu.

Sestdien zīmētgribētāju arī netrūka (mani pat no galda reiz nodzina, lai tak dodot vietu bērniem zīmēt) un skaistu pastkartīšu ne tik netrūka. Galvenais jau, ka tai vecumā vēl neviens nav izdomājis, ka viņš neprot zīmēt un vēl nav sasniegts tas vecums, kad nākas sev atgādināt aizmirsto – ka tāda zīmēšana vienkārši tāpat ir ļoti meditatīva un patīkama nodarbe. Biežāk varētu.

Foto: Spīgana Foto: Spīgana

Kni bija pasākumam nopietni gatavojusies – bija sadrukātas speciālas kartiņas, kur viena puse balta un paredzēta apzīmēšanai, bet otra puse apdrukāta ar visu pastkartei nepieciešamo.

Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana

Sagādātas bija ne tikai pašas kartiņas, bet arī īsteni vintāža trafareti tiem, kas par savām zīmēšanas spējām vēl (vai vairs) nejūtas pārliecināti. Vienā no trafaretiem, protams, bija arī Rīgas aktuālākais zvērs – mežacūka.

Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana

Te es kādu nabaga bērnu biju galīgi davedusi ar savu bildēšanu.

Foto: Spīgana Foto: Spīgana

No visām bērnu pastkartītēm man vismīļākās bija šīs – te bija vesela ziloņsērija (no kurām vismaz viena tika sūtīta savam mājas kaķim). Īpaši man patīk augšējā kartiņa – kompozīcija ir vienkārši perfekta un man patīk doma par ziloņa portretu.

Foto: Spīgana

Un tad atnāk kāds, kurš paziņo, ka protot zīmēt *tikai* trīsgalvaino pūķi…

Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana

Protams, ne tikai zīmēja, bet arī smalko izstādi aplūkoja. Pie kam, varējām dzīvē novērot, ka sagādātie krēsliņi tiešām lieti noder.

Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana Foto: Spīgana

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>